Sönmezler | Unlu Mamuller - Bafra Nokulu - Bafra Dondurma
Diğer Yazılar

09 Mayıs 2023, 20:21

0 Yorum

362 Okuma

Web Sitemiz Online Alışverişe açıldı

11 Mart 2023, 16:42

1 Yorum

579 Okuma

Bafra Nokulu

11 Mart 2023, 16:31

0 Yorum

348 Okuma

Sönmezler Fırına Güvenilir Gıda Ödülü verildi
Sönmezler Fırına Güvenilir Gıda Ödülü verildi
11
Mart
348 Okuma 0 Yorum
Sönmezler Fırına Güvenilir Gıda Ödülü verildi

Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Güvenilir Gıda Projesi’ kapsamında Sönmezler Fırın İşletmecisine ‘Güvenilir Gıda Ödülü’ verildi.

Sönmezler Fırın önünde yapılan tören ’de, ilk olarak gıda ödülüne layık görülen Sönmezler Fırın Unlu Mamulleri işletmecisi Mehmet Öztürk, konuşmasında misafirlere “hoş geldiniz derken, konuklara en derin duygu, sevgi ve saygılarını” da sundu. Bafra Kaymakamı Halis Arslan da şunları söyledi: ” Projenin amacı ilçemizde bulunan gıda işletmelerinin, gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesinin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme muhafaza, depolama, tüketime sunulması aşamasında gıda ile ilgili Türk Gıda Mevzuatına uygun üretimin sağlanması ve bu konuda istenen koşullara uygun faaliyet gösteren işletmelerin belgelendirilerek halka duyurulmasıdır” dedi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü “Güvenilir gıda projesi kapsamında ilçemizde bulunan gıda işletmelerine gerekli duyurular yapılmış olup, 7 adet gıda işletmemiz güvenilir gıda ödülünü almak için Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuruda bulunmuştur.
Komisyonumuz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, Sönmezler Fırın ile birlikte üç işletmemiz, güvenilir gıda ödülü almaya hak kazanmışlardır. Projede süre sınırlanması olmadığından diğer işletmelerimizde güvenilir gıda projesi kriterlerini sağladıkları takdirde bu ödülü almaya hak kazanacaklardır. Öte yandan güvenilir gıda projesi ödülü alan gıda işletmelerimizin yıl içerisinde komisyon tarafından rutin denetimleri yapılacaktır. Yapılan denetimlerde işletmelerin 5996 sayılı gıda ve yem kanunu tebliğ ve yönetmeliklere uygunluğu ihlal etmesi durumunda güvenilir gıda ödülü komisyonumuz tarafından iptal edilecektir” iması ile sözlerini noktaladı.

ÖDÜL TÖRENİNE GEÇİLDİ
Halis Arslan’ın konuşmasının hemen ardından, Samsun MHP Milletvekilimiz Hüseyin Edis, Sönmezler Fırın İşletme Sahibi Mehmet Öztürk’e ödülünü takdim etti. Ödül töreninde oldukça duygulu anlar yaşayan Mehmet Öztürk, şöyle konuştu “Bugün Öztürk ailesi olarak büyük onur yaşadık. Çok duygulu anlar yaşadık. Böyle bir projeyi başlatan ve ilçemize kazandıran Sayın Kaymakamımız Halis Arslan’a teşekkür ediyorum. Böyle bir ödülü bizlere takdim edenlere sizlerin aracılığı ile sonsuz saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Biz Sönmezler Fırın olarak bu ödüle layık olmaya çalışacağız. Aslında bu ödül beni ve personelimi ileriye dönük daha da teşvik edecek” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

MİSAFİRLERE ÜRÜN TAKDİMİ
Ödül töreninden hemen sonra Sönmezler Fırın’ın leziz ürünleri soğuk içeceklerin yanında misafirlere tek tek takdim edildi. Bu arada ödül törenine çok sayıda Bürokrat, Siyasetçi, Sivil Toplum Örgütlerinin yanında kalabalık vatandaş topluluğu da katıldı.

ÖDÜL TÖRENİNE YOĞUN KATILIM
Sönmezler Unlu Mamulleri ödül törenine Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, Samsun Esnaf ve Sanayi Odası Birlik Başkanı H. Eyüp Güler, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Göksel Başar, Gıda Tarım ve İl Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, İlçe Gıda Müdürü Ahmet Dursun, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bakkallar Odası Başkanı Aziz Öztürk, Fırıncılar Odası Başkanı Temel Bektaş, Gençlik Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Belediyesi Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Ramazan Çotur bizzat katıldılar.

0 Yorum

Yorum Ekle